شنبه , 19 اکتبر 2019
Home » مطالب جديد ! » جایزه بازی جوانمردانه فیفا به فوتبال افغانستان رسید

جایزه بازی جوانمردانه فیفا به فوتبال افغانستان رسید

مراسم اهدای جوایز سالانه فیفا امشب در مقر فدراسیون جهانی فوتبال فیفا برگزار شد و جایزه بازی جوانمردانه سال 2013 به افغانستان داده شد.
مراسم جوایز سالانه فیفا شامل هفت بخش بهترین بازیکن مرد، بهترین بازیکن زن، بهترین مربی مرد، بهترین مربی زن، بهترین گل سال، بهترین ریاست و بازی جوانمردانه می باشد.
این برای اولین بار در تاریخ نود ساله فوتبال افغانستان است که فدراسیون فوتبال این کشور برای دریافت یکی از جایزه های معتبر فیفا کاندید شده بود و توانسته این جایزه را به دست بیاورد.
فوتبال افغانستان در سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته، تیم ملی کشور در سال گذشته توانست به عنوان قهرمانی رقابت های جنوب آسیا دست پیدا کند در صدر رده بندی تیم های جنوب آسیا قرار بگیرد.
بعد از درخشش تیم ملی در جنوب آسیا توجهات فیفا به فوتبال افغانستان بیشتر شد و در گزارشی که اخیرا از سوی این فدراسیون اعلام شد فدراسیون فوتبال افغانستان سال گذشته بیشترین کمک را از سوی فیفا دریافت کرده است.
کارشناسان فوتبال به این باورند که جایزه بازی جوانمردانه همه ساله به کشور های داده می شود که روی فوتبال زحمات زیادی کشیده باشند و فوتبال آنها رو به رشد باشد.
از سوی دیگر مردم افغانستان به این باورند که با دریافت این جایزه مسوولیت فدارسیون فوتبال کشور بیشتر شده و باید به فوتبال توجه زیادتری شود.

About نایقلعه

مطالب مترادف ..

لبخند تو دنیا می ارزد

دختر كوچكی هر روز پیاده به مدرسه می‌رفت و بر می‌گشت. با اینكه آن روز …

One comment

  1. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *